Great Northern Cycling Club

Event Category Name
11 Polson CX Cat 1/2/3 CX Men Jason Mills
9 Polson CX Cat 1/2/3 CX Men Chris Connelly
6 Herron Park (State CX Championships) Master CX A Men Craig Prather
DNF Herron Park (State CX Championships) Cat 1/2/3 CX Men Chris Connelly
15 Herron Park (State CX Championships) Cat 1/2/3 CX Men Jason Schmidt
14 Herron Park (State CX Championships) Cat 1/2/3 CX Men Howard Williams
4 Greased Lightning Master CX A Men Craig Prather
16 Greased Lightning Cat 1/2/3 CX Men Chris Connelly
6 Rolling Thunder Master CX B Men Walt Chauner
5 Rolling Thunder Master CX A Men Craig Prather
4 Rolling Thunder Cat 4 CX Men Joel Shehan
27 Rolling Thunder Cat 1/2/3 CX Men Chris Connelly
1 Woodland CX Master CX B Men Walt Chauner
3 Woodland CX Master CX A Men Craig Prather
7 Woodland CX Cat 1/2/3 CX Men Chris Connelly
4 Woodland CX Cat 1/2/3 CX Men Jason Schmidt
7 W.E.R.K.S. XC Pro/Cat 1 Men Joel Shehan
DQ Herron Park XC Cat 2 Men Walt Chauner
4 Herron Park XC Pro/Cat 1 Men Craig Prather
10 Granja del Cerdo XC Cat 2 Men Howard Williams
7 Granja del Cerdo XC Cat 2 Men Peter Siudara
7 Granja del Cerdo XC Pro/Cat 1 Men Chris Connelly
1 Granja del Cerdo XC Pro/Cat 1 Men Jason Schmidt
12 Discovery XC Pro/Cat 1 Men Nicholas Broskovich
7 Discovery XC Pro/Cat 1 Men Craig Prather
2 Bearmouth Road Race (State Championship) Junior Men 15-16 Robert Leavitt
1 Bearmouth Road Race (State Championship) Master A Men Craig Prather
2 Bearmouth Road Race (State Championship) Cat 5 Men Zach Heskett
13 Bearmouth Road Race (State Championship) Cat 3 Men Howard Williams
7 Bearmouth Road Race (State Championship) Cat 3 Men Jason Schmidt
5 Fish Trails Criterium (State Championship) Cat 4 Women Brenda Winkler
4 Fish Trails Criterium (State Championship) Cat 3 R Women Zana Faulkner
1 Fish Trails Criterium (State Championship) Junior Men 15-16 Bob Leavitt
1 Fish Trails Criterium (State Championship) Master B Men Walt Chauner
9 Fish Trails Criterium (State Championship) Master A Men Craig Prather
4 Fish Trails Criterium (State Championship) Master A Men Todd Tanner
1 Fish Trails Criterium (State Championship) Cat 5 Men Chris Connelly
DNF Fish Trails Criterium (State Championship) Cat 3 Men Howard Williams
7 Fish Trails Criterium (State Championship) Cat1/2 Men Todd Tanner
12 Cow Country Classic Cat 3 Men Aaron Johnson
9 Cow Country Classic Cat 3 Men Howard Williams
11 Belt Creek Omnium Master B Men Jeff Penrod
1 Belt Creek Omnium Master B Men Walt Chauner
22 Belt Creek Omnium Cat 5 Men William MacDonald
8 Belt Creek Omnium Cat 3 Men Aaron Johnson
13 Belt Creek Omnium - Belt Creek Road Race Master B Men Jeff Penrod
1 Belt Creek Omnium - Belt Creek Road Race Master B Men Walt Chauner
DNS Belt Creek Omnium - Belt Creek Road Race Cat 5 Men William MacDonald
8 Belt Creek Omnium - Belt Creek Road Race Cat 3 Men Aaron Johnson
10 Belt Creek Omnium - Highwood TT Master B Men Jeff Penrod
2 Belt Creek Omnium - Highwood TT Master B Men Walt Chauner
DNS Belt Creek Omnium - Highwood TT Cat 5 Men William MacDonald
8 Belt Creek Omnium - Highwood TT Cat 3 Men Aaron Johnson
7 Rocky Mountain Roubaix Cat 4 Women Jesse Campbell
4 Rocky Mountain Roubaix Master B Men Walt Chauner
7 Rocky Mountain Roubaix Master A Men Craig Prather
18 Rocky Mountain Roubaix Cat 5 Men Bill McDonald
8 Rocky Mountain Roubaix Cat 5 Men Chris Connelly
9 Rocky Mountain Roubaix Cat 3 Men Jason Schmidt
8 Rocky Mountain Roubaix Cat 3 Men Aaron Johnson
7 Rocky Mountain Roubaix Cat 3 Men Howard Williams
3 Rocky Mountain Roubaix Cat 3 Men Brendan Halpin